הזדקנות העור ונוגדי החמצון | פאם קליניק
 
 
תכשירי קוסמטיקה נגד הזקנות העור - נוגדי חמצון
 
אורלי שושן
בשוק מוצרי הקוסמטיקה קיימים מאות תכשירים המתיימרים לטפל בהזדקנות העור וחידושו. ככל שההכרה בחשיבותם של מרכיבים מחדשי עור כנוגדי חמצון ונוגדי דלקת והכללתם במוצרי הקוסמטיקה, הולכת וגדלה, כך צצים ועולים כפטריות לאחר הגשם, יותר ויותר מוצרים הטוענים לטיפול אנטי-אייג'ינג וחידוש העור.
 
מהם נוגדי החמצון?
נוגדי החמצון הינם חומרים כימיים המאטים את קצב התחמצנות התאים בהם הם קיימים ובכך, בעצם, נלחמים ברדיקלים החופשיים - אותן מולקולות המחמצנות את התאים, תורמות להאצת תהליך הזדקנותם ומשנות את מבניהם (ובכך גם מעודדות התפרצות מחלות שונות ואף סרטן).נוגדי החמצון הידועים ביותר הם וויטמין C (המצוי בין השאר בתמציות הדרים למיניהם), וויטמין E (שמקורו בעיקר בשמנים צמחיים שונים), פלבנואידים (המגיעים מפירות וירקות כענבים, רימונים ועוד), בטא קרוטן (הקיים בפירות וירקות כתומים), סלניום ואבץ (הנמצאים בבשרים, אגוזים, דגנים ועוד).
 
הרדיקלים החופשיים
הרדיקלים החופשיים מיוצרים על ידי הגוף כאשר הגוף נמצא במצב של חוסר איזון מסיבה כלשהי: זיהום מקומי, מחלה, נזקי עישון, חשיפה לקרינת השמש, זיהום אוויר, תזונה עשירה בשומנים בלתי רוויים (חומצת שומן טראנס), שימוש במוצרים העשירים במרכיבים כימיקלים כחומרי ניקוי והדברה ועוד - מתגבר ייצורם של הרדיקלים החופשיים. פעילותם של הרדיקלים החופשיים גורמת לפגיעה במרקם העור, היווצרות קמטים, ייבוש העור ואובדן גמישותו. 
 

הזדקנות העור ונוגדי החמצון

יתרונות נוגדי החמצון בקוסמטיקה
וויטמין C מחזק את המערכת החיסונית ומגן על הגוף ממחלות ודלקות, מסייע בהגנה על העור מנזקי החשיפה לשמש, מפחית היפר-פיגמנטציה של העור ומעודד יצירת קולגן. ויטמין E, הפועל באופן אידיאלי כשהוא משולב בוויטמין C, מגן על העור מנזקי הקרניים האולטרה סגולות, מנטרל פעילותם של הרדיקלים החופשיים, מפחית לחץ דם ומסייע לזרימת הדם בגוף בצורה טובה יותר, מאט תהליכי הזדקנות, תומך בגמישות העור ועוד.
 
הפלבנואידים הינם בעלי תכונה אנטי-דלקתית, מפחיתים את הסיכון ללקות במחלות לב, מונעים היווצרות קרישי דם ומסייעים בעיכוב התפתחות טרשת בעורקים. הבטא-קרוטן הוא בעל תפריד חשוב בבנייה וצמיחה של עצמות ושיניים, מחזק את המערכת החיסונית, מסייע לראייה ומשפיע השפעה חיובית על בריאות העור, מגן עליו מפני זיהומים ומלחלח אותו. הסלניום שומר על גמישות העור, מסייע בהפחתת לחץ דם, מאט תהליך ההזדקנות, מגביר סיבולת לב-ריאה ומפחית את הסיכון ללקות באירוע מוחי או התקף לב.
 
האבץ ממלא תפקיד חיוני בתהליך הגדילה של הגוף, מעודד תיאבון בריא, מחזק את המערכת החיסונית, מונע נשירת שיער,  משפר את מראה העור ומרפא פצעים וכיבים, שומר על מאזן חומציות תקין בגוף, מעלה את רמות ספירת הזרע והחשק המיני אצל גברים ומשפר מצבי רוח. למעשה, לא קיימים קרם, משחה או סרום, אשר מסוגלים להשיב לאחור את הזמן או לעצור לגמרי את תהליך ההזדקנות הטבעית של העור, אך יצרני קוסמטיקה מסוימים מציגים מחקרים מדעיים המוכיחים טענותיהם ליעילות המוצרים אותם הם משווקים.
 
מוצרים המכילים נוגדי חמצון ותכשירים בעלי הגנה רחבה מהשמש, למשל, אכן גורמים באופן מוכח לחידוש העור. איך נדע הבחין בין אלה לאלה?
הפתרון מצוי בהתנסות האישית: הקרם שפועל על עורך בצורה היעילה והנעימה ביותר - הוא המוצר הטוב ביותר עבורך.
 

איך להגיע אלינו?

טלפון: 1801-224-442
קניון רמת אביב,
רחוב אינשטיין 40


אודות "פאם-קליניק"

יש לנו צוות מעולה של עובדות מקצועיות בעלות ניסיון וידע רב!

פאם-קליניק - המרכז לקוסמטיקה מתקדמת

לתיאום פגישת ייעוץ עם דרמה-תרפיסטית מקצועית והתאמת טיפול מתאים עבורך

1801-224-442

או מלאי פרטיך וניצור קשר בהקדם

 

טלפון/ וואטסאפ

פאם קליניק בע"מ, ח.פ. 512500034 | ביטול עסקה בהתאם לחוק הגנת הצרכן (ביול עסקה), התשע"א -2010 וחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981