לייזר- האם זה באמת עובד? | פאם קליניק
 
 

לייזר - האם זה באמת עובד?

חגית ברונסקי / מערכת וואלה!

אם אתם מבלים שעות ארוכות אצל ה"מורטת", משדרים ביקיני על פס רחב, או סתם סובלים משיער בידיים, ברגליים, בגב או בקו הביקיני, פרויקט "השערה המושלמת" עשוי לעניין אתכם. בסדרת כתבות עוקבות נסקור את שלוש השיטות להסרת שיער לצמיתות: לייזר, קרן אור ואפילציה. בעזרתה של אורלי דור מהמכון לקוסמטיקה רפואית "פאם-קליניק" בקניון רמת-אביב, נציג את היתרונות והחסרונות של כל שיטה, כשהראשונה היא הלייזר.

מהו הלייזר?
שיטת ההרחקה של שיער לצמיתות על ידי קרן לייזר היא השיטה החדשה ביותר, שנכנסה לשימוש בשוק לפני כ- 10 שנים. מדובר במכשיר שמשדר  קרן לייזר שמתבייתת על פיגמנט השערה (צבע השערה), גורמת לחימום זקיק השערה והורסת אותו לעולמים, ואיתו גם את השערה, שלא תצמח יותר. היות וקרן הלייזר מזהה את השערה לפי הצבע, ורק לפיכך היא "יודעת" מה להשמיד, רק בעלי שיער שחור, חום, (או שיער מספיק כהה כך שהוא בולט על פני העור) יוכלו לקבל טיפול עם לייזר.

כיצד פועל הלייזר?
לפני שמתחילים להסיר את השיער, חותכים את השיער או מגלחים אותו לגודל מינימאלי בעזרת מכונת גילוח. (לכן, אין צורך לגדל שיער לפני טיפול הסרת שיער בלייזר). לאחר מכן, שטח העור השעיר נמרח בג'ל שקוף, והמכשיר, הדומה לגלגלת, מחליק על העור. מי שעבר בדיקה באולטרסאונד ייטיב להבין את אופן הפעילות, כיוון שהוא מאוד דומה: המכשיר מחליק על העור הלוך ושוב, פעם עד פעמיים, וזהו.

מדובר אם כן בטיפול מאוד קצר, שמטפל בשיער בבת אחת, ולא בכל שערה לחוד. ואורך כמה דקות מקסימום. כך לדוגמא, טיפול הסרת שיער ביד יהיה קצר יותר מטיפול הסרת שיער ברגל, בגלל שטח הפנים הקטן יותר.

כמה טיפולים צריך עד להסרה מוחלטת? 
אי אפשר לומר. 
 

מי שאומר מראש ובוודאות כמה טיפולים המטופל צריך, או שאין לו ניסיון, או שהוא משקר. זאת מפני שמה שקובע זה כמות השיער ומצב השיער. על פי רוב, אין צורך ביותר מ- 4-10 טיפולים כדי להגיע להסרה מוחלטת של השיער. אולם יש גם מקרים יוצי דופן של יותר טיפולים, במקרה שמדובר במישהו שעיר במיוחד. חשוב לציין שהלייזר מסוגל להסיר רק עד 80% מהשיער, או עד שהשערה הופכת לפלומתית וחסרת פיגמנט. אז ממשיכים את הטיפול עם קרן אור או אפילציה, בעזרת אלו מגיעים להסרה של 100% מהשיער.

כאבים
הטיפול בלייזר מזכיר מבחינת סוג הכאב ועוצמתו להסרת שיער בשעווה. ישנה תחושה כללית של עקצוץ בעור, שהולכת ומתגברת מטיפול לטיפול, משום שבכל פעם עוצמת קרן הלייזר  מוגברת. עם זאת, מי שרגיש לכאב, או חושש ממנו, יכול למרוח משחה בשם "אמלה" (EMLA) על העור, לפני הטיפול, שמאלחשת את האזור למשך כשעה, ואז הכאב לא מורגש כלל.

מי לא יכול לעבור טיפול בלייזר
מבחינה בריאותית, חולי סרטן, מי שהיה חולה בסרטן, או בעלי קוצב לב - לא יכולים לעבור טיפול בלייזר. אסור להשתמש בלייזר על נקודות חן או קעקועים (הלייזר עלול לשנות את הצבע של הקעקוע).

באילו איזורים ניתן להסיר שיער בלייזר?
חזה ופנים (בתנאי כמובן שמדובר בשיער כהה יחסית לעור). כך למשל, מי שסובלת מהרבה שיער כהה בפנים, יכולה להסיר אותו בלייזר, עם שילוב של אפילציה (הסבר על השיטה בהמשך). השיטה גם מתאימה לכל סוג של עור: כהה, בהיר, בעל פיגמנטציה (כתמים על העור) וכו', בתנאי שהשיער כהה יותר מצבע העור.

תופעות לוואי
מיד אחרי טיפול הלייזר, חשוב מאוד להישמר מפני השמש, באמצעות מריחה של קרם הגנה (החל ממספר 15), על האזור שטופל. יש למרוח כל שעתיים כמות נדיבה של קרם הגנה במשך תקופה של שלושה שבועות לאחר הטיפול. אין כל מניעה לעשות טיפול להסרת שיער גם בקיץ, אם מקפידים למרוח מסנן קרינה כל שעתיים. יש לציין שלחום אין משמעות, רק לקרני השמש. אם נחשפים אפשר לקבל כוויות או כתמי פיגמנטציה (כתמים על עור שעוברים עם הזמן, אבל חשוב להימנע מהם).
 
 

איך להגיע אלינו?

טלפון: 1801-224-442
קניון רמת אביב,
רחוב אינשטיין 40


אודות "פאם-קליניק"

יש לנו צוות מעולה של עובדות מקצועיות בעלות ניסיון וידע רב!

פאם-קליניק - המרכז לקוסמטיקה מתקדמת

לתיאום פגישת ייעוץ עם דרמה-תרפיסטית מקצועית והתאמת טיפול מתאים עבורך

1801-224-442

או מלאי פרטיך וניצור קשר בהקדם

 

טלפון/ וואטסאפ

פאם קליניק בע"מ, ח.פ. 512500034 | ביטול עסקה בהתאם לחוק הגנת הצרכן (ביול עסקה), התשע"א -2010 וחוק הגנת הצרכן, התשמ"א-1981